ßAYKODPOS ! BARKOD BİZİM İŞİMİZ ! ßAYKODPOS ! BARKOD BİZİM İŞİMİZ ! ßAYKODPOS ! BARKOD BİZİM İŞİMİZ ! ßAYKODPOS ! BARKOD BİZİM İŞİMİZ !

Blog

İŞ İÇİN NASIL BİR BİLGİSAYAR ALMALIYIM
04.04.2023 10:50
İŞ İÇİN NASIL BİR BİLGİSAYAR ALMALIYIM
İş için bir bilgisayar satın alırken, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Makale yazmak gibi işler için, genellikle yüksek performanslı bir bilgisayara ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak, birkaç önemli özelliğe sahip bir bilgisayar seçmeniz gerekebilir.
Ribon Nedir? Çeşitleri Nelerdir?
26.12.2022 18:00
Ribon Nedir? Çeşitleri Nelerdir?
Ribon, barkod yazıcı aracılığı ile etiketlerin üzerine baskı yapılmasını sağlayan, bu baskı işlemini termal transfer yöntemi ile gerçekleştiren bir sarf malzemedir. Ribon üç katmandan oluşmaktadır. Ribonun orta kısmında film tabakası, bu tabakanın bir tarafında ısı ile sıvılaşan mürekkep, diğer tarafında koruyucu tabaka bulunur.
Barkod Sistemi Nedir ? Barkod Sisteminin Faydaları!
01.03.2022 17:17
Barkod Sistemi Nedir ? Barkod Sisteminin Faydaları!
Barkod sistemi nedir , nasıl çalışır ve kime ne gibi faydaları vardır ? İşletmenizde satmakta bulunduğunuz tüm ürünleri bir bilgisayar sisteminde takip edebilmek için her bir ürüne ait özel isimlendirme sistemi kullanmalısınız. Bu isimlendirme sistemi uluslararası standartlaştırma kapsamında numaralar ya da kalın ve ince çizgiler  ile yapılmaktadır. İşte bu uluslararası standartlaştırma işlemi barkod sistemi nedir sorusunun kısa bir cevabını vermektedir. Belli bir sisteme göre oluşturulmuş bu rakamları bilgisayar sistemine klavye yardımı ile kalın ve ince çizgileri çeşitli optik okuyucular ile girebiliriz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bilgisayar sistemi biz bu ürünün alış fiyatı, satış fiyatı, KDV oranı ve hareketleri gibi birçok bilgisini ekrana getirebilir.
Yapay zeka nedir?
17.01.2022 01:22
Yapay zeka nedir?
Makinelerin veya bilgisayarların insan zekasını taklit ederek ortaya koyduğu zeka türüne yapay zeka adı verilmektedir. Bu teknoloji ile makineler; tıpkı bir insan gibi dil anlama, öğrenme, nesneleri tanıma, yanıt verme, problem çözme ve karar verme gibi davranışlarda bulunabilmektedir.
Mobil Uygulama Trendleri
17.01.2022 01:07
Mobil Uygulama Trendleri
Mobil uygulama kullanımı tüm dünya genelinde her geçen gün artış gösteriyor. Bir gün içerisinde milyonlarca akıllı cihaz kullanıcısı eğlenmek, iş geliştirmek, bir şey öğrenmek ve bir şeyler satın almak gibi amaçlarla mobil uygulamaları indiriyor ve kullanmaya başlıyor.
Metaverse arsa nasıl, nereden alınır?
13.01.2022 23:30
Metaverse arsa nasıl, nereden alınır?
Metaverse, kullanıcıların çeşitli dijital varlıklar oluşturmalarına ya da çeşitli coinler aracılığıyla bu varlıkları alıp satabilmelerini sağlayan sanal bir dünyadır. Gerçek dünya gibi metaverse de kara parçalarından oluşur. Bu kara parçaları, blok zincirinde NFT'ler olarak temsil edilir ve onları elinde tutan kişiye tam mülkiyet verir.
Oyun Bilgisayarı için Donanım Seçme Rehberi
13.01.2022 23:10
Oyun Bilgisayarı için Donanım Seçme Rehberi
Hangi bileşenler kullanılırsa kullanılsın, sistem kullanıcıya en iyi oyun deneyimini sağlamalıdır. Bunun için yüksek uyumluluğa sahip bileşenler seçilerek, sistemde yavaşlama ya da gecikmeler olması önlenmelidir. Ayrıca soğutma ihtiyacının en aza indirilmesi de sağlanır.
Kimler Yazar Kasa Kullanmak Zorundadır?
07.01.2022 18:00
Kimler Yazar Kasa Kullanmak Zorundadır?
Aşağıdaki mükellefler ödeme kaydedici cihaz (yazar kasa) kullanmak zorundadırlar; 1.1- Satışı yapılan malları aynen veya işlendikten sonra satışını yapanlar dışında kalan kimselere satan, 1.2- Aynı kimselere hizmet yani perakende ticaretle uğraşan birinci ve ikinci sınıf tüccarlar, ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorundadırlar.
Yükleniyor...