ßAYKODPOS ! BARKOD BİZİM İŞİMİZ ! ßAYKODPOS ! BARKOD BİZİM İŞİMİZ ! ßAYKODPOS ! BARKOD BİZİM İŞİMİZ ! ßAYKODPOS ! BARKOD BİZİM İŞİMİZ !

BARKOD SİSTEMLERİ

Ribon Nedir? Çeşitleri Nelerdir?
26.12.2022 18:00
Ribon Nedir? Çeşitleri Nelerdir?
Ribon, barkod yazıcı aracılığı ile etiketlerin üzerine baskı yapılmasını sağlayan, bu baskı işlemini termal transfer yöntemi ile gerçekleştiren bir sarf malzemedir. Ribon üç katmandan oluşmaktadır. Ribonun orta kısmında film tabakası, bu tabakanın bir tarafında ısı ile sıvılaşan mürekkep, diğer tarafında koruyucu tabaka bulunur.
Barkod Sistemi Nedir ? Barkod Sisteminin Faydaları!
01.03.2022 17:17
Barkod Sistemi Nedir ? Barkod Sisteminin Faydaları!
Barkod sistemi nedir , nasıl çalışır ve kime ne gibi faydaları vardır ? İşletmenizde satmakta bulunduğunuz tüm ürünleri bir bilgisayar sisteminde takip edebilmek için her bir ürüne ait özel isimlendirme sistemi kullanmalısınız. Bu isimlendirme sistemi uluslararası standartlaştırma kapsamında numaralar ya da kalın ve ince çizgiler  ile yapılmaktadır. İşte bu uluslararası standartlaştırma işlemi barkod sistemi nedir sorusunun kısa bir cevabını vermektedir. Belli bir sisteme göre oluşturulmuş bu rakamları bilgisayar sistemine klavye yardımı ile kalın ve ince çizgileri çeşitli optik okuyucular ile girebiliriz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bilgisayar sistemi biz bu ürünün alış fiyatı, satış fiyatı, KDV oranı ve hareketleri gibi birçok bilgisini ekrana getirebilir.
Metaverse arsa nasıl, nereden alınır?
13.01.2022 23:30
Metaverse arsa nasıl, nereden alınır?
Metaverse, kullanıcıların çeşitli dijital varlıklar oluşturmalarına ya da çeşitli coinler aracılığıyla bu varlıkları alıp satabilmelerini sağlayan sanal bir dünyadır. Gerçek dünya gibi metaverse de kara parçalarından oluşur. Bu kara parçaları, blok zincirinde NFT'ler olarak temsil edilir ve onları elinde tutan kişiye tam mülkiyet verir.
Yükleniyor...